آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

گندم برشته
این نوع گندم در نیمکره شمالی، در فصل پاییز موقعی که دهای خاک از 13 درجه سانتیگراد کمتر باشد کشت شود. ابتدا بذر گندم پاییز جوانه می زند، سپس در فصل زمستان، گیاه به صورت گیاه جوان کوچکی باقی می ماند و با آغاز فصل بهار، مجدداً رشد و نمو خود را آغاز می کند. معمولاً در یکی از ماههای خرداد و تیر یا نهایتاً مرداد، دانه­ ها می رسد و آماده برداشت می­شود و گندم های پاییز به نسبت های گندم­های بهار ریشه های عمیق تر و پر پشت تری دارند که تا 200 سانتیمتر در خاک نفوذ می کنند این امر ناشی از آن است که گندم های پاییزه فصل رشد طولانی تری دارند، برخلاف سایر غلات، گندم می توان از طریق مختلف از جمله در تهیه نان، بیسکویت، شیرین، کیک، اسپاگتی، ماکارونی و … مورد مصرف قرار دارد. از گندم در صنایع کاغذ سازی چسب سازی و همچنین در تهیه پودرهای لباسشویی هم استفاده می گردد.

خواص جوانه گندم عباتست از تنظیم سیستم عصبی – حاوی اسیدهای چرب امگا 3 – حاوی ویتامین ب – کاهش استرس – بهبود ایمنی بدن – داشتن موهای سالم- خاصیت آنتی اکسیدانی – ضد پیری – اسیدهای چرب ضروری اس و جوانه گندم باروری را بهبود می بخشد و قوای جنسی را افزایش می دهد جوانه گندم بنیه را افزایش می­دهد و برای جلوگیری از مشکلات پوستی است جوانه گندم برای تمیز کردن دستگاه گوارشی – جلوگیری از دیابت و لخته خونی است.