آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

کشمش مویز
مویز نوعی خشکبار است که با خشک کردن انگور حاصل می شود مویز نوعی کشمش است که از انگور شاهی تهیه می شود و بر اثر خشک کردن خواص خود را از دست نمی دهد و حتی اثر نیروبخش آن بیشتر می شود. مویز املاحی مانند کلسیم، فسفر، پتاسیم و دارای اسید چرب امگا 3 و B – A – E مویز سرشار از ویتامین های امگا 6 است مویز از ابتلا به آلزایمر، سرطان، دیابت، سفت و سخت شدن رگ ها و چسبندگی پلاکت ها و سردرد های میگرنی پیشگیری می کند.

مویز درمان کننده بیماری های قلبی و پایین آورنده فشارخون است.مویز موجب تقویت سیستم گوارش بدن است و برای مادران باردار و شیرده و کودکان مفید است اگر هر فردی 21 عدد مویز را به صورت ناشتا مصرف کند موجب افزایش هوشیاری و قوت بدن آن ها می شود.