آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

کدو گوشتی دو آتیشه
از جمله مرغوبترین تخمه های آجیلی است که بعلت مقادیر بالای منیزیم –کلسیم –آهن –مانند انواع دیگر آجیل مصرف آن به صورت خام تهیه می شود.شهرستان خوی در استان  آذربایجان غربی مرکز اصلی کشت این محصول بوده که علاوه بر عرضه به سراسر کشور به کشورهای همسایه صادر می شود.

از جمله خواص آن سرشار از منیزیم، افزایش استحکام استخوان با افزایش ایمنی بدن، کمک به درمان دیابت، تسکین دهنده ی اعصاب و خواب آور، تسکین دردهای تورمی به ویژه مجاری ادراری، مفید برای کلیه و غدد فوق کلیوی، دفع کننده کرم، افزایش تقویت حافظه، محافظ و جلوگیری از ورم پروستات و سوزش مجاری ادراری، رفع یبوست، سوء هاضمه، کاهش دهنده ی کلسترول، پیشگیری از سرطان، پیشگیری از پوکی استخوان، ضد التهاب، پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه، از بین برنده ی انگل است. البته مصرف زیاد این تخمه به دلیل چربی بالا مضراتی مانند افزایش وزن و درد معده را به همراه دارد.