آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

نخود دوآتیشه
نخود از آن دسته تنقلاتی است که طعم دلنشین و ساده اش را نمی توان دست کم گرفت. تفاوت این نخود با نخود دو آتیشه در اندازه آن و قیمت به صرفه و اقتصادی آن است این نوع نخود در دو مرحله همراه با نمک تفت می خورد. ویتامین A موجود در نخود به سلامت و بینایی هر چه بهتر چشم کمک شایانی می­کند. نخود دارای میزان زیادی منگنز می باشد که برای رفع چین و چروک صورت و جوانسازی و زیباسازی پوست کمک بسیاری می کند. افرادی که دچار کم خونی هستند نخود مصرف کنند. کمبود آهن در بدن به کم خونی منجر می شود وجود آهن سرشار در نخود کمبود آهن را جبران کرده و به دنبال آن کمبود خون نیز رمان شده است نخود حاوی مواد معدنی مفید برای بدن از جمله پتاسیم – فسفر – کلسیم – روی – اسید فولیک می باشد پروتئین موجود در نخود و به علاوه منگنز آن از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری می کند کلسیم و آهن موجود در نخود به سلامت بافت استخوان ها کمک کرده و از پوکی استخوان نیز جلوگیری می کند.