آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

مغز پسته شور
پسته درخت کوچکی است که مبدأ آن خاورمیانه و آسیای مرکزی است. تولید پسته در جمهوری اسلامی ایران در سال 2017 معادل 574987 تن بوده که ایران را در مقام اول جهان قرار داده است. مصرف پسته می تواند فشارخون سیستولیک و دیاستولیک را در افرادی که دیابت ندارد تا حدودی کاهش می دهد با اینکه پسته حاوی مقدار زیادی کالری است اما مصرف آن و مقدارهای معمولی باعث افزایش وزن یا چاقی نمی شود.

میوه درخت پسته حاوی ماده اوروشیول است، که می تواند باعث ایجاد خارش و واکنش های آلرژیک گردد.مصرف قادیر زیادی از پسته عوارضی مانند چاقی، فشارخون، بیماری های روده، معده و … را به همراه دارد. مصرف روزانه پسته نمک زده فشار خون را افزایش می دهد.