آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

فندوق شور
فندق که یکی از خشکبار ها است در حدود 6 درصد روغن دارد که به رنگ زرد روشن است در طعم ملایم و بوی مطبوعی دارد، این روغن به مصرف تغذیه، عطرسازی و نقاشی می رسد. مغز فندق مقدار زیادی فسفر دارد این دانه سرشار از آهن است و می تواند برای درمان کم خونی های ناشی از کمبود آهن به کار می رود.

مهم ترین مناطق تولید فندق در ایران ناحیه اشکور است این منطقه بیش از 60 درصد تولید فندق ایران را تحت پوشش دارد در مجموع 85 درصد فندق تولیدی در استان گیلان است و ایران در رتبه ششم در تولید فندق قرار دارد.