آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

عدس برشته
عدس منبع غنی آهن است کم خونی را درمان می کند عدس سرشار از فیبر است کسانی که در رژیم غذایی به سر می برند حتماً باید از این ماده غذایی در برنامه شان داشته باشند چون خوردن عدس هم جلوی اشتهای کاذب را می گیرد و هم برای درمان مشکلات گوارش مانند یبوست مفید است.

طرز تهیه عدس برشته: عدس را به مدت یک شب خیس کنید و سپس آن را آبکشی کرده و اب عدس را دور بریزید. عدس های خشک شده را با روغن مخلوط کنید و سپس آن را درون سینی فر چرب شده بریزید. فر رار روشن کرده و دمای آن را روی 200 درجه سانتیگراد تنظیم کنید پس از گرم شدن فر سینی را درون آن بگذارید حدود 20 تا 25 دقیقه زمان لازم است تا عدس ها بپزد و خوب ترد شوند در این مرحله عدس ها را از درون فر دربیاورید و به آن نمک اضافه کنید و سپس خوب عدس ها را هم بزنید تا نمک به همه مواد برسد – اجازه دهید تا عدس ها سرد شود و سپس عدس را در ظرف مورد نظرتان بریزد- خواص عدس برشته عضله سازی و تولید ماهیچه – بهبود عملکرد قلب – تنظیم قند خون بدن – کمک به کاهش وزن – تأمین آهن مورد نیاز بدن است عوارض عدس برشته افزایش خطر ابتلا به بیماریهای کلیوی به دلیل زیاده روی در مصرف پروتئین افزایش میزان پتاسیم موجود در خون واکنش آلرژیک مانند آسم – احتمالاً افزایش تولید سنگ صفرا در بدن است.