آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

توت خشک
توت خشک پرخاصیت و پرکالری است دارای آنتی اکسیدان، فیبر، انواع ویتامین تانن، املاح معدنی، پکتین می باشد. درخت توت از درختان بزرگ و مرتفعی است که ارتفاع آن به 2 متر و قطرش به یک متر می رسد. در توت آهن زیادی وجود دارد این ماده برای درمان کم خونی و فقر آهن مورد استفاده قرار می گیرد.برگ درخت توت دارای تاثیرات خنک کنندگی است و التهاب را کاهش می دهد و همچنین التهاب چشم ها را رفع می کرده و باعث درخشان شدن چشم ها می شود.

از خواص دیگر توت رفع سرفه و درمان آسم است. توت خشک به دلیل دارا بودن کلسیم و فسفر برای لثه کودکان مفید است و برای محکم ساختن لثه و پیشگیری از کرم خوردگی دندان می توانید صمغ درخت آن را بجویید. افراد مبتلا به دیابت بهتر است به جای قند از این ماده مغذی استفاده کنند، توت باعث کاهش فشارخون، قند، سرطان، سلامت کبد و کلیه، درمان اختلالات جنسی است.