آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

تخمه آفتابگردان شمشیری

تخمه آفتابگردان طبیعت گرم و خشک دارد آهن، اسید چرب، امگا، ویتامین های B1–B6 -E نسبتاً خوبی دارد و برای ترمیم سوختگی، کاهش علائم قبل از قاعدگی خانم ها، کاهش افسردگی، بهبود عملکرد سیستم عصبی، تأمین قوای جنسی، کم خونی، تقویت سیستم ایمنی بدن وجلوگیری از بروز سرطان می تواند مفید باشد این تخمه های خوشمزه و البته پرطرفدار از سیستم ایمنی و سلامت بدن به خصوص در دوران بارداری حفاظت می کند.مهم ترین خاصیت  درمانی آن تقویت چشم و بینایی است (البته نباید در خوردن آن افراط کنید) مصرف خام آن برای تسکین سرفه هنگام ابتلا به سرماخوردگی و نرم شدن سینه و التهاب مفاصل توصیه می شود.