آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

برنج
از مهمترین غلات و افلام غذایی جهان است نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند.

از گونه های ایرانی می توان به گروه – دابر – طارم – چرام 1 – چرام 2 – صدری – بینام – علی کاظمی – چمپا و … اشاره کرد.

حدود 95 درصد از تولید برنج جهان از چین، هند و آسیای جنوب شرقی می باشد و برنج سفید جز و مهمترین وعده­های غذایی در این کشورها محسوب می­شود. برنج درمان پیچش شکم و زخم روده – اسهال خونی – امراض، کلیه – مثانه نافع است خوردن شیر با برنج و شکر کثیرالغذا و چاق­ کننده است.

برنج حالت جمع کنندی و یوبست آور است و تنهایی خاصیت غذایی کمی دارد و برای مبتلایان به فشار خون مفید است. خوردن برنج باعث دیدن خواب های خوب می شود به شرط آن که در مصرف آن زیاده روی نشود.

زیان های برنج: برنج برای اشخاصی که دچار قولنج یا مستعد قولنج هستند خوب نیست منظور از قولنج در اینجا دردهای ناگهانی در محدوده شکم است که گاهی اواقت برای برخی افراد رخ می دهد و منظور قولنج شکستن نیست. مصرف زیاد برنج می­توان باعث درد دل و بسته شدن منافذ و مجاری داخلی بدن گردد.