آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

انجیر خشک
انجیر در آسیا رویش می کند امروز بیشتر از 600 نوع متفاوت انجیر وجود دارد انجیر خشک محتوی مقدار زیادی قند در حدود 60 درصد است و دلیل خوبی است برای آن که ورزشکاران از انجیر استفاده می کردند.

از فواید انجیر می توان به کاهش فشار خون، کاهش وزن، جلوگیری از سرطان سینه، بالا برنده تراکم استخوان- جلوگیری از ضعف عضلات حاوی منیزیم اشاره کرد، انجیر دارایB6 و بهترین منبع ویتامین C است انجیر برای افراد دارای کلسترول بالا و اسید اوریک بالا بسیار مفید است.