آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

کیفیت محصولات

همانطور که مشهود است کیفیت باید از دیدگاه مشتری نگریسته شود لذا کیفیت آن چیزی است که ارزش محصول را در نزد مشتری بالا می برد. برخی عوامل در بحث کیفیت وجود دارد که قابلیت اندازه گیری دقیق و رده بندی بسیار واضح را ندارند مانند کیفیت و میزان کارآیی محصول، مطمئن بودن یا طول عمر مفید آن.

مهم ترین عوامل بهبود دهنده کیفیت در هر کسب و کاری در 5 مولفه اساسی خلاصه می شود:

  1. 1) توجه به عوامل فیزیکی
  2. 2) ایجاد اعتماد و اطمینان
  3. 3) پاسخگو بودن
  4. 4) ضمانت در ارائه خدمات
  5. 5) رعایت شئونات انسانی و ایجاد همدلی.

نباید فراموش شود که در نهایت این مشتری است که با کیفیت بودن یا نبودن محصول را تشخیص می دهد بنابراین ما باید محصولی ارائه بدهیم که مورد نظر و توجه مشتری نهایی می باشد.