آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

بهترین قیمت

نباید فراموش شود که مشتری توجه ویژه ای به متوازن بودن یا همخوانی کیفیت محصول با قیمت آن دارد. این وظیفه بر دوش مدیر بازاریابی است که در مورد سطح کیفیت مورد نظر مشتری از محصول وتقی که حاضر به پرداخت آن برای محصول است دقت لازم را اعمال نماید. پیش از این قیمت گذاری بر عهده ی واحد حسابداری شرکت ها بود و آنها بر اساس هزینه های تمام شده و سود مورد نظر شرکت اقدام به قیمت گذاری محصول می نمودند در حالی که پس از مدتی مشخص شد قیمت محصول نقش فوق العاده مهمی در فعالیت های بازاریابی دارد.

بازاریابان بر سه اصل اقدام به قیمت گذاری می کنند.

  1. قیمت گذاری بر اساس تقاضا
  2. قیمت گذاری بر اساس هزینه
  3. قیمت گذاری بر اساس رقابت