آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

شاهدانه
شاهدانه یکی از مغذی ترین دانه های جهان است و منبع کامل آنزیم – نشاسته – چربی های اشباع شده است دانه های شاهدانه سرشار از پروتئین – اسیدهای چرب – کلسیم – فیبر – ویتامین E و دارای کلروفیل بالایی هستند هزاران سال است که از این دانه به عنوان منبع فیبر و روغن و سوخت استفاده می شود.

خواص شاهدانه: شاهدانه عملکرد بدن را بهبود می بخشد. با بهبود گردش خود مانع ذاز بروز سکته می شود ایمنی بدن را بالا می برد فشار خون و کلسترول را پایین می آورد. ضد اسپاسم و انقباضات عضلانی است – خاصیت مسهل  ملین و نرم کننده – مدر و مسکن است نسبت به پروتئین های دیگر مانند گوشت – تخم مرغ – پنیر – سیر سریع تر هضم می شود. ضد انگل معده است گیاه شاهدانه ارزش زیادی برای معالجه گزاز دارد گیاه شاهدانه مانع گسترش سلول های سرطان سینه است برخی از مبتلایان بیماری ام اس برای برطرف کردن علائم مشکل خود به طور قانونی از این گیاه استفاده می کنند.

مضرات شاهدانه: خوردن زیاده از حد آن مضر است و موجب سر درد – تاری دید – درد معده می شود و در موارد مصرف زیاد، استفراغ نیز دیده می شود.