آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

ذرت
ذرت یکی از غلات مهم است منشأ آن قاره آمریکا بوده است و پس از گندم بیشترین اراضی کشاوری جهات به ذرت اختصاص دارد ذرت سرشار از مواد معدنی مورد نیاز برای بدن بود. و نیز منبع خوبی از فیبر محسوب می شود و سرشاز از گالری است. ذرت به طور وسیعی در همه دنیا کشت می شود و میزان ذرت تولیدی هر ساله بیش از سایر غلات است یالات متحده 40 درصد ذرت جهان را تولید می کند و دیگر کشورهای تولید کننده ذرت شامل چین – برزیل – مکزیک – اندونزی – هند – فرانسه و آرژانیتن هستند.

خواص ذرت: از یبوست و ایجاد بواسیر جلوگیری می کند – مصرف ذرت باعث بهبود رشد می شود. مصرف ذرت به افزایش وزن کمک می کند. ذرت منبع خوبی از مواد معدنی برای بدن می باشد. مصرف ذرت از سرطان جلوگیری می کند. – ذرت برای سلامت چشم ها مفید است. مصرف ذرت دیابت را کنترل می کند.

عوارض جانبی ذرت: خطر پلاگر است – مصرف ذرت آلرژی زا است و خارش روی پوست – تورم غشای مخاطی – حالت تهوع و … را داشته باشد بسیاری از افراد از حمله آسم بعد از خوردن ذرت رنج می برندکه دلیل اصلی آن پروتئین قابل جذب موجود در رت است مصرف ذرت برای دیابتی ها انسولین خوب نیست. ذرت باعث نفخ و باد شکم می شود – مصرف زیاد ذرت باعث سوء هاشمه و نارحتی معده می شود. ذرت خام باعث التهاب روده و اسهال می شود. مصرف زیاد ذرت باعث سوء هاظمه و ناراحتی معده می شود. ذرتخام باعث التهاب روده و اسهال می شود. مصرف زیاد ذرت باعث پوسیدگی دندان و پوکی استخوان می شود.