آشنایی با کی کی ناتس

مجموعه آجیل حاج مهدی خشکباری با یکصد و شصت سال سابقه (طبق برگه مالیاتی ۱۵۰ ساله) دارای چهار شعبه فروشگاهی و یک شرکت بسته بندی و تولید خشکبار  با نام کی کی بصورت تمام اتوماتیک در استان قزوین فعالیت میکند. این مجموعه تمام محصولات خود را طبق ضوابط استاندارد بهداشت تولید و عرضه میکند.

این مجموعه تواما جهت تولید ملی فعالیت نموده و مادام نظر فعالیت در راستای اشتغال زایی در حد خود میباشد. با توجه به این که فرهنگ هر شهر و مکانی در مصرف خشکبار متفاوت بود ولی در سالهای اخیر تقریبا تمام افراد پی برده اند که مصرف خشکبار چقدر مفید وتقریبا لازم هست و به این نتیجه رسیده اند که اجیل و خشکبار رو جز سبد کالای مصرفی خود قرار دهند ولی باید یادوری شوم که این فرهنگ باید اموزش داده شود که خشکبار حتما بصورت خام و یا اگر برشته میشود خشکبار بدون مواد افزودنی باشد ولی باتوجه به اینکه شغل اینجانب از نسل گذشته به من رسیده و با توجه به سابقه یکصد و شصت ساله که از فامیلی خود که خشگباری میباشد به ارث رسیده سعی و تلاش کرده ام کار پدر و اجدادی رو در حد توان ادامه داده و با امید به پرورگار بدونم انشالله به خوبی انجام بدهم.

 

بلغور یا پرک
بلغور غله ای که در آسیاب آن را خرد می­کنند و بشکنند چنان که آرد نشود گویند. همچنین برای آش و خوراکی است که از گندم یا جو نیم کوب تهیه می شود.

بلغور عطر و طعمی همانند آجیل دارد و بسیار مغزی است این نوع از غلات کالری و چربی کمی دارد اما سرشار از پروتئین و فیبر می باشد دارای شاخص قند خون بالا می باشد. خواص بلغور کاهش وزن – بهبود گوارش – جلوگیری از کمبود آهن – ویتامین ب – کاهش خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا – تأمین مواد معدنی ضروری است.